COVID - 19

PETICE

Dobré ráno do málotřídních škol,

rád bych Vám poděkoval za Vaše zapojení do naší výzvy, která má za cíl vrátit všechny žáky do našich škol. Dílčím cílem je vytvořit databázi málotřídních škol, abychom spolu mohli i v budoucnu spolupracovat.

Po osmi dnech od spuštění se do výzvy zapojilo 553 škol a školských zařízení. Z toho pouze 2 školy nesouhlasí s naší výzvou. Do databáze se chce zapojit 545 škol, přičemž je nás dle MŠMT 771 v ČR. Už jsme za půlkou a stále přibývají další a další málotřídní školy. 

Po osmi dnech od spuštění výzvy jsme nabrali spoustu srdíček a lajků na FB stránkách učitelských skupin (Učitelé +, Učitelky 1. stupně sobě, Pedagogická komora atd.), napsali o nás na tn.cz, novinkách, idnes.cz a dokonce jsme se objevili v regionálním vysílání ČT.

Spustili jsme web www.malotridky.org

Dnes by mi měla volat na toto téma i paní poslankyně Kateřina Valachová. Pan starosta Hejneš z obce Žabeň nás chce propagovat na úrovni starostů a zároveň je v kontaktu s paní senátorkou Helenou Pešatovou.

Často se mě ptáte, jak se můžete zapojit nebo jak můžete pomoct. Proto se obracím na Vás s prosbou o propagaci naší výzvy na Vašich facebookových stránkách, webu školy, webu obce a především, kontaktováním médií a politiků ve Vašem okolí.

 

Mám velkou radost, že o sobě víme

S pozdravem

Mgr. Adam Šimůnek